Piłka nożna - Ekstraklasa: Śląsk lepszy od Widzewa

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Śląsk Wrocław - Widzew Łódź

Śląsk Wrocław pokonał Widzew Łódź 2:1 (1:1) w rozegranym w sobotę meczu 17. kolejki ekstraklasy piłkarskiej
Prowadzenie objęli goście, Bartłomiej Pawłowski strzelił gola dla łodzian w 11. minucie. Pięć minut później wyrównał Marek Wasiluk, remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.
Mistrzowie Polski bramkę zapewniającą im trzy punkty zdobył w 82. minucie Waldemar Sobota, pomocnik Śląska po kontrataku wykorzystał chwilę zawahania obrońców i bramkarza łódzkiego zespołu.
Po sobotnim zwycięstwie Śląsk zrównał się punktami z zespołami zajmującymi odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli - Polonią Warszawa i Lechem Poznań - wszystkie trzy drużyny mają po 29 punktów, przy czym Lech swój mecz pierwszej wiosennej kolejki rozegra w niedzielę w Chorzowie.
Widzew ma w dorobku 21 punktów i przed niedzielnymi meczami ekstraklasy jest w tabeli dziewiąty.