Notowania

wiadomości
28.03.2011 19:16

Piłka nożna - Kwiatkowski - pseudokibice

Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt systemu dozoru elektronicznego dla stadionowych chuliganów. - poinformował szef resortu. Będzie on funkcjonował na terenie całego kraju od 1 stycznia 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krzysztof Kwiatkowski jest przekonany, że od przyszłego roku bandyckie zachowania polskich pseudokibiców, takie jak te w piątek w Kownie, nie będą mieć miejsca. Jak wyjaśnił, wszystkie osoby łamiące zakaz stadionowy będą obrączkowane. Dozór ma funkcjonować podczas rozgrywek ligowych i spotkań drużyny narodowej. Minister sprawiedliwości jest przekonany, że gdy system zacznie działać, zaobrączkowani chuligani w okresie, kiedy będą rozgrywane mecze, zostaną w domu.
Kolejnym projektem ministerstwa, przygotowanym specjalnie na Euro 2012, jest tzw. sąd odmiejscowiony, czyli możliwość ukarania kibiców za bójki, już na stadionie. Te instrumenty będą zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego działać prewencyjnie. "Obyśmy nie musieli doświadczać tego wstydu, który czułem, gdy patrzyłem w telewizji na wydarzenia w Kownie"- mówił minister. Dodał, że podczas Euro 2012 oczy całego świata, nie tylko europejskich kibiców, będą wpatrzone w Polskę. Ministerstwo sprawiedliwości wyraził nadzieję, że to sportowe święto nie zostanie zakłócone bandyckimi i chuligańskimi wybrykami.
W piątek w Kownie podczas meczu towarzyskiego reprezentacji narodowych doszło do starć dwustu polskich chuliganów z litewską policją.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz