Pilka nozna - Liga Europy: Piast wyeliminowany

0

piłka nożna - Liga Europy - Piast Gliwice - Karabach Agdam

Piłkarze Piasta Gliwice nie awansowali do III rundy kwalifikacji Ligi Europy. W czwartkowym meczu rewanżowym gliwiczanie zremisowali po dogrywce na własnym boisku z azerskim Karabachem Agdam 2:2 (2:1, 2:1).
Prowadzenie dla gości- po szybkim kontrataku - uzyskał w 8. minucie holenderski pomocnik Leroy George, wyrównanie padło po przytomnym strzale Mateusza Matrasa w 29. minucie.
Po kolejnych siedmiu minutach było 2:1 dla Piasta, po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego fantastycznym strzałem z przewrotki popisał się Marcin Robak.
Po upływie regulaminowego czasu 90 minut gry Piast prowadził 2:1, a ponieważ w rozegranym przed tygodniem pierwszym meczu Karabach wygrał 2:1, do wyłonienia zespołu, który awansuje do dalszych gier, potrzebna była dogrywka.
W 107. minucie Kongijczyk Ulrich Kapolongo zaskoczył Jakuba Szumskiego sprytnym strzałem w tzw. krótki róg z 10 metrów i uzyskał wyrównanie dla gości.
W III rundzie kwalifikacji Ligi Europy Karabach Agdam zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji między cypryjskim Anorthosisem Famagusta i szwedzkim Gefle IF - w pierwszym meczu lepsi byli Cypryjczycy, którzy u siebie wygrali 3:0.