Notowania

wiadomości
25.04.2013 08:42

Pilka nozna - Niemiecka prasa o Robercie Lewandowskim

Podziel się
Dodaj komentarz

Piłka nożna - Liga Mistrzów - półfinał - Borussia Dortmund - Real Madryt - Robert Lewandowski

Niemieckie media nie szczędzą pochwał pod adresem Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik Borussii Dortmund zdobył wczoraj cztery gole w wygranym 4:1 meczu półfinałowym Ligi Mistrzów z Realem Madryt.
"Show Lewandowskiego", "bramkowa gala Polaka" - to najczęściej pojawiające się tytuły wiadomości w niemieckiej mediach. Największy dziennik "Bild" nazywa występ Lewandowskiego "nieziemskim" a samego piłkarza "bramkowym tytanem".
"Lewandowski 4 - Real 1" - to już tytuł ze stron internetowych dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Komentator gazety podkreśla, że przed pierwszym gwizdkiem wczorajszego meczu mówiono głównie o transferze Mario Goetze, ale po meczu mówi się już tylko o Lewandowskim. Jego rynkowa wartość rośnie z każdym zdobytym golem. W dzienniku "Die Welt" czytamy z kolei o czterech bramkach z gorzkim posmakiem. Wiele wskazuje bowiem na to, że tak jak Mario Goetze także Lewandowski opuści niebawem Borussię i przeniesie się do Bayernu. Ale władzom klubu z Dortmundu powinno teraz bardziej niż kiedykolwiek zależeć na zatrzymaniu u siebie Polaka - dodaje komentator tygodnika "Der Spiegel".

Naczelna Redakcja Sportowa PR / W. Szymański / jk

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz