Piłka nożna - Pierwsza porażka Borussii Dortmund w sezonie

0

piłka nożna - Bundesliga - 8. kolejka - Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach

Piłkarze Borussii Dortmund ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym. W meczu 8. kolejki Bundesligi podopieczni Juergena Kloppa przegrali na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:2 (0:0).
Gole dla zespołu z Moenchengladbach strzelali Max Kruse (81. minuta, rzut karny) i Raffael (86. minuta). Piłkarze z Dortmundu przez ostatnie 10 minut grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Mats Hummels.
Całe spotkanie w barwach drużyny z Dortmundu rozegrał napastnik reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 77. minucie.

Wyniki meczów:
FC Schalke 04 - FC Augsburg 4:1 (Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 87. minucie)
Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund 2:0 (cały mecz Roberta Lewandowskiego, Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 77. minucie)
VfB Stuttgart - Werder Bremia 1:1
VfL Wolfsburg - Eintracht Brunszwik 0:2

1. FSV Mainz 05 - 1899 Hoffenheim 2:2

Jeszcze dziś, zespół Sebastiana Boenischa - Bayer Leverkusen - zagra o 18.30 z aktualnym mistrzem Niemiec Bayernem Monachium.