Piłka nożna - Real o krok od półfinału Ligi Mistrzów

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - ćwierćfinał - Real Madryt - Galatasaray Stambuł

Zwycięstwem 3:0 zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Galatasaray. Królewska drużyna ma najsilniejszą pozycję ze wszystkich zespołów biorących udział w rozgrywkach.
Hiszpanie atakowali od początku rozgrywki, a w 9. minucie Cristiano Ronaldo zdobył pierwszą bramkę. Drugą - 20. minut później strzelił Karim Benzema, a ostatniego gola, w 72. minucie, zdobył Gonzalo Higuain.
Taka przewaga nad Galatasaray daje Realowi niemal pewien awans do półfinału Ligi Mistrzów.
"Jestem bardzo zadowolony. Wygraliśmy i to dużą przewagą bramek. Nie możemy jednak spocząć na laurach i zapomnieć, że czeka nas dużo ważnych starć" - zapewniał Benzema, autor drugiego gola.
Zdobycie pucharu Ligi Mistrzów jest w tym roku priorytetem madryckiego klubu. Real nie ma szans na utrzymanie tytułu lidera ligi, bo od FC Barcelony dzieli go 13 punktów. Od 2003 drużyna walczy o 10. puchar Champions. Komentatorzy zapowiadają, że zdobędzie go w tym sezonie.