0

piłka nożna - liga włoska - AS Roma - Juventus

Kolejne zwycięstwo Romy, klęska Juventusu i pierwszy sukces
debiutującego w ekstraklasie Sassuolo - to główne wydarzenia ósmej kolejki włoskiej serie A.
Nie popełniająca błędu od początku sezonu Roma wygrała kolejne, ósme spotkanie, tym razem z Napoli dwa do zera i zajmuje samotnie pierwsze miejsce w tabeli. Na drugiej pozycji, ze strata pięciu już puntów do lidera, zajmuje Napoli i Juventus, kory w niedziele poniósł niespodziewaną porażkę z Fiorentiną cztery do dwóch. Stara dama nie przegrywała we Florencji od grudnia 1998 roku. Klęsce winna jest przede wszystkim obrona czarno-białych, której przez piętnaście minut drugiej połowy jakby nie było na boisku. Trudno przewidzieć, jak ta klęska podziała na piłkarzy Juventusu, którzy za trzy dni zmierzą się w Lidze Mistrzów z Realem Madryt.
Na czwartym miejscu też dość niespodziewanie uplasował się klub Hellas Werona, który w tym sezonie powrócił po dłuższej przerwy do ekstraklasy. Wygrał on w niedzielę z Parmą 3:2. Na uwagę zasługuje pierwszy sukces debiutującego w serie A Sassuolo,
które pokonało 2:1 przedostatnią w tabeli Bolonię i zamieniło się z