Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piłka nożna - Rosja: dwa mecze Spartaka bez widzów

0
Podziel się
bEpGuwOJ

piłka nożna - Spartak Moskwa

Komisja dyscyplinarna rosyjskiej federacji piłkarskiej podjęła decyzję o zamknięciu stadionu Spartaka Moskwa na dwa najbliższe mecze, ponadto ukarała klub grzywną w wysokości 18,5 tysiąca dolarów.
Drugoligowy Szinnik Jarosław swoje trzy najbliższe mecze rozegra bez publiczności, musi również wpłacić do kasy federacji 15,4 tys. dolarów.
Kara nałożona na oba kluby to konsekwencja zamieszek, jakie wybuchły podczas niedawnego meczu Pucharu Rosji w Jarosławiu, między miejscowym Szinnikiem oraz Spartakiem - pseudokibice obu zespołów wszczęli bijatyki ze służbami porządkowymi i policją, sędzia został zmuszony do przerwania meczu na ponad 20 minut. Policja zatrzymała blisko 80 najbardziej aktywnych uczestników zajść na stadionie w Jarosławiu.
Spartak Moskwa, dziewięciokrotny mistrz Rosji, straci w efekcie nałożonych kar znaczące przychody z biletów - wspomniane dwa najbliższe mecze to derbowe spotkanie z Lokomotiwem oraz prestiżowa konfrontacja z liderem rosyjskiej ekstraklasy, mistrzem z 2012 roku, Zenitem St. Petersburg.
Mecz w Jarosławiu dokończono po zaprowadzeniu porządku, Spartak wygrał 1:0 po golu Dmitrija Kombarowa, strzelonym w 70. minucie z rzutu karnego.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

bEpGuwPm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)