Notowania

smoleńsk
17.04.2011 15:33

PiS doniesie do prokuratury na policję

Mariusz Błaszczak uważa, że służby mundurowe złamały prawo podczas rocznicowej demonstracji na Krakowskim Przedmieściu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość złoży doniesienie do prokuratury na służby mundurowe i osoby wydające im polecenia podczas demonstracji rocznicowej na Krakowskim Przedmieściu.

W rocznicę katastrofy doszło tam do przepychanek z funcjonariuszami, gdy posłowie zaczęli forsować barierki, by dotrzeć pod Pałac Prezydencki i zapalić tam znicze.

Według szefa Klubu Parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka, doszło do przemocy fizycznej i złamania podstawowych praw obywatelskich. Zdaniem Mariusza Błaszczaka, uniemożliwiono przeprowadzenie legalnie zarejestrowanego zgromadzenia obywatelskiego.

Z kolei według Antoniego Macierewicza pod pałacem mogło dojść do _ prowokacji policyjno-politycznej _, ponieważ szczególnie aktywną i kierowniczą rolę odegrali tam funkcjonariusze BOR.

Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na teren odgrodzony barierkami mieli wejść za okazaniem legitymacji poselskich wszycy parlamentarzyści a nie - jak utrzymuje BOR - dziesięciu. PiS chce, żeby sprawą zajść pod Pałacem Prezydenckim zajęła się sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych. Wniosek do prokuratury zostanie złożony jutro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t135201.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;przed;trybunal;za;tablice,117,0,811637.html) Tusk przed Trybunał za tablicę? Mariusz Kamiński z PiS nie wyklucza złożenia takiego wniosku z następnej kadencji Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t131990.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/schetyna;o;przepychance;przed;palacem,235,0,811499.html) Schetyna o przepychance przed pałacem Marszałek Sejmu bada sprawę incydentu, do jakiego doszło podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t111350.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wystawa;smolenska;zbyt;drastyczna;dla;brukseli,52,0,811060.html) Wystawa Smoleńska zbyt drastyczna dla Brukseli _ Na zdjęciu widać oficera niszczącego okna za pomocą łomu, jednocześnie wykonującego radosne gesty w stronę kolegów _ - to jeden z napisów, jakie kazali zasłonić członkowie PE.
Tagi: smoleńsk, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz