Notowania

pkn orlen
11.02.2010 11:51

PKN Orlen dementuje

Podziel się
Dodaj komentarz

Polski Koncern Naftowy Orlen dementuje doniesienia o rozmowach na temat sprzedaży rafinerii w Możejkach, której PKN jest właścicielem.

Wieczorem prezydent Litwy Dalia Grybauskaite oświadczyła, że Rosja prowadzi negocjacje z PKN Orlen w sprawie kupna rafinerii w Możejkach. Prezydent Grybauskaite powiedziała, że informację tę potwierdził jej premier Rosji Władimir Putin podczas wczorajszego spotkania w Helsinkach.

Rzecznik PKN Orlen Dawid Piekarz oświadczył, że nie są prowadzone z nikim rozmowy w sprawie sprzedaży Możejek. Przyznał jednocześnie, że sytuacja rafinerii w Możejkach jest trudna ze względu na sytuację makroekonomiczną, jak i kłopoty z transportem ropy na Litwie. Chodzi o brak możliwości budowania rurociągu do portu w Kłajpedzie, co zdecydowanie poprawiłby rentownośc tej rafinerii, jak też o działania Kolei Litewskich stosującej w opinii Koncernu praktyki monopolistyczne. W związku z tą sytuacją PKN Orlen przygotowuje skargę na Koleje Litewskie do Komisji Europejskiej.

Jak napisała "Rzeczpospolita" w ciągu miesiąca na Litwę ma się udać wiceminister skarbu, ktory będzie rozmawiał o sytuacji Możejek.

Tagi: pkn orlen, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz