Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP - maszynista - katastrofa

0
Podziel się:

Szef Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek krytykuje rząd za brak reakcji na sygnały o złym stanie bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce. Na konferencji prasowej Leszek Miętek oskarżył rządzących o to, że wykorzystują katastrofę pociągu w Babach w kampanii wyborczej.

"Całe środowisko kolejarskie jest oburzone sposobem potraktowania maszynisty jak przestępcy lub terrorysty" - mówił szef Konfederacji.
Prokuratura postawiła maszyniście zarzut spowodowania katastrofy kolejowej, mężczyzna trafił do aresztu. Według śledczych, przekroczył on dozwoloną prędkość, jadąc z szybkością 120 kilometrów na godzinę na odcinku o dopuszczalnej prędkości 40 kilometrów na godzinę. Zdaniem Leszka Miętka, maszynista nie ponosił winy za tę tragedię i miał prawo na tym odcinku jechać z prędkością 120 kilometrów na godzinę. Natomiast powinien zwolnić ze względu na to, że droga przebiegu została skierowana na tor boczny - dodał.
Leszek Miętek podkreślił, że nie wiadomo, czy maszynistę poinfomowano, czy będzie jechał torem głównym, czy zostanie skierowany na boczny. Zwrócił uwagę, że prokuratura też nie ma takich informacji, a mimo to stawia maszyniście zarzuty. Leszek Miętek zwrócił uwagę, że pominięto fakt odpowiedzialności pracowników PKP PLK za ten odcinek.
Szef Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych zapowiedział, że na znak protestu przeciwko takiemu traktowaniu maszynisty jutro o godzinie 12:00 maszyniści wszystkich lokomotyw w Polsce uruchomią syreny.
Poinformował też, że kolejarze kilka miesięcy temu przesłali premierowi, Urzędowi Transportu Kolejowego, ministerstwu i zarządcy infrastruktury kolejowej dokument, opisujący zły stan bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce. Miętek mówił, że Donald Tusk dostał pismo w styczniu, lecz dio tej pory na nie nie zareagował.
"Natomiast ochoczo pokazał się w miejscu wypadku, pokazując, jak bardzo czuły jest na tragedię ludzką" - dodał szef Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.
Związkowcy Przewozów Regionalnych czekają do godziny 20:00 na projekt porozumienia ze strony zarządu spółki.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)