Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP - zmiana rozkładu jazdy

0
Podziel się

Od jutra na niektórych trasach będzie mniej pociągów, a przejazd częścią z nich potrwa nawet 30 minut dłużej. PKP Intercity wycofała 27 pociągów, w tym składy kursujące między Warszawą a Łodzią i Warszawą a Lublinem.

bEgBDiVx

Przyczyny zmian to modernizacja torów oraz zły stan części taboru - tłumaczy Beata Czemerajda, rzecznik przewoźnika. W zimie PKP Intercity zanotowało liczne usterki taboru, co przy dużej liczbie połączeń powodowało opóźnienia lub odwołania kursów. Likwidacja części połączeń ma temu zapobiec - tłumaczy rzecznik.
PKP Intercity zapowiada, że nie powtórzy się sytuacja z grudnia, kiedy to po wprowadzeniu nowego rozkładu, przez kilka dni na kolei panował chaos. Akcja informacyjna o zmianie rozkładu rozpoczęła się około 14 lutego, a więc na dwa tygodnie przed zmianą. Zdaniem rzecznik PKP Intercity to wystarczający czas, by zapoznać się ze zmianami. Przewoźnik wydrukował między innymi ponad 250 tysięcy ulotek z nowym rozkładem jazdy.
Przed podróżą warto będzie jutro sprawdzić rozkład na stronie internetowej www.pkp.pl albo zadzwonić na infolinię 19 757 z telefonów stacjonarnych lub 42 205 50 07 z telefonów komórkowych.

bEgBDiWa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)