Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Platini odwiedza Polskę

0
Podziel się:

Michel Platini chce skontrolować stan przygotowań Gdańska, Poznania i Wrocławia do turnieju Euro 2012.

Platini odwiedza Polskę
(PAP/Adam Ciereszko)
bETZZBbF

Ostatnia aktualizacja: 15:47

Wiceprezes PZPN Adam Olkowicz powiedział, że Michel Platini chce skontrolować stan przygotowań Gdańska, Poznania i Wrocławia do turnieju Euro 2012.

Szef UEFA spotka się z prezydentami tych trzech miast i wysłucha informacji o postępach prac na stadionach, organizacji komunikacji i potrzebnej infrastruktury.

bETZZBbH

Platini spotkał się z Lechem Wałęsą

Michel Platini zjadł lunch w towarzystwie m.in. byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy i pływał jachtem po Motławie. Robocza wizyta szefa UEFA w Polsce związana jest z przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Po lunchu w filharmonii na wyspie Ołowianka (podawano m.in. sarninę), delegacja UEFA odbyła rejs jachtem na przystań nieopodal Zielonej Bramy. Na pokładzie znajdowali się także m.in. Lech Wałęsa, prezes PZPN Grzegorz Lato i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ten krótki rejs obserwowały tłumy gdańszczan i turystów. Olbrzymie zainteresowanie wzbudzał spacer Platiniego po Głównym Mieście.

_ - Mówiłem o tym, że po tej wielkiej, ciężkiej walce mieliśmy trochę zadyszki, potrzebowaliśmy czegoś takiego co poderwałoby nas, żebyśmy zaczęli po burzeniu budować. Jego pomysł, żeby nam ułatwił budowanie przez możliwość rozgrywek, to jest takie właśnie budowanie i za to mu dziękuję, bo to jednak były trudne decyzje _ - powiedział Wałęsa zapytany o tematykę rozmów z Platinim.

bETZZBbN

Szef spółki BIEG 2012 odpowiedzialnej w Gdańsku za budowę stadionu Ryszard Trykosko dodał, że _ w czasie rozmów Platini dał wyraźnie do zrozumienia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Nie spodziewał się, że aż tyle już w Gdańsku wykonano. Jest przekonany, że będzie to najładniejszy stadion zbudowany na Euro-2012 - po prezentacji, którą przygotowaliśmy _.

Prezydent Gdańska powiedział, że pierwsza godzina wizyty nie była łatwa, gdyż padał deszcz. _ - Pamiętajmy, że nasz gość pochodzi z południowej części Francji i raczej nie przywykł do temperatur niskich jak na okres lata. Zwracał uwagę, że jest bardzo spokojny o stadion, który jest w budowie, jest spokojny o szereg innych rzeczy jak infrastruktura drogowa, hotele. Martwi się cały czas o Ukrainę _.

Platini otrzymał m.in. koszulkę Lechii Gdańsk, reprodukcję zdjęć z meczu PZP z 1983 roku pomiędzy Lechią a Juventusem Turyn, a także wódkę gdańską i pamiątkowego talara.

Potem Platini odwiedzi Poznań, a wieczorem poleci do Wrocławia. Wizyta zakończy się jutro o godzinie 10.30.

bETZZBbO

ZOBACZ TAKŻE:

bETZZBci
KOMENTARZE
(0)