Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2011 16:41

PO - program dla kobiet

Platforma Obywatelska po wyborach zamierza więcej zrobić dla kobiet. Planom tym poświęcona była konferencja prasowa PO.

Podziel się
Dodaj komentarz

Joanna Kluzik-Rostkowska podsumowała, co do tej pory Platformie udało się zrobić dla kobiet. "Zagwarantowano kobietom lepszą pozycję kobiet w życiu domowym jak i zawodowym. Wprowadzono ustawę o nowoczesnych miejscach opieki nad dziećmi czyli przedszkolach, mikroprzedszkolach, żłobkach, mikrożłobkach i grupach edukacyjnych. Dało to rodzicom większy spokój o dzieci " - wymieniała Joanna Kluzik-Rostkowska.
"Jedynka" PO w Rybniku dodała, że rozwiązano też kwestię przemocy domowej. Wprowadzona nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy mówi, że to sprawca przemocy musi opuścić miejsce zamieszkania, a nie osoba poszkodowana.
Wiceprzewodnicząca PO Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że po wyborach partia nie zapomni o kobietach. "Kobietom należy umożliwić lepszą realizację zawodową i społeczną oraz uelastycznić czas pracy. Zwiększany będzie też dostęp do przedszkoli i żłobków" - dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.
Najważniejszym postulatem PO jest zrównanie płac kobiet i mężczyzn na wzór europejski. Małgorzata Kidawa-Błońska deklaruje, że stworzony zostanie specjalny fundusz z którego finansowane będzie podnoszenie kwalifikacji zawodowych kobiet, które wracają np. po urlopie wychowawczym.
Sztab PO otwarty jest też na postulat wprowadzenia 35 procent kwoty w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Pozwoli to na większy wybór kobiet do zarządów spółek.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz