Notowania

ustawa medialna
26.01.2009 14:37

PO daje Lewicy kilka dni na porozumienie ws. ustawy medialnej

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski poinformował, że jeśli w ciągu kilku dni nie będzie porozumienia rządu z Lewicą odnośnie treści ustawy medialnej, projekt nie wpłynie do laski marszałkowskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chlebowski powiedział, że rozbieżności, które zgłasza Lewica, są przedmiotem rozmów. Dodał, że dla Platformy Obywatelskiej najważniejsze punkty projektu to likwidacja abonamentu, powołanie nowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w oparciu o nowe kryteria, wymagania i rekomendacje, a także powstanie ośrodków radiowo-telewizyjnych na poziomie regionalnym.

Chlebowski dodał, że "jest pewien postęp" w rozmowach z Lewicą, lecz projekt upadnie, jeżeli w ciągu kilku nie będzie porozumienia.

Dziś Jerzy Wenderlich z SLD powiedział, że wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński i szef SLD Grzegorz Napieralski przekazali PO uwagi do projektu.W Sejmie miał powstać również tak zwany zespół medialny, którego zadaniem miało być wypracowanie wersji projektu, którą mógłby poprzeć rząd oraz Lewica.

Zdaniem polityka Lewicy, zespół ten jeszcze nie powstał, bowiem PO w dalszym ciągu nie złożyła swojego projektu w Sejmie.

Tagi: ustawa medialna, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz