Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Po posiedzeniu RBP

0
Podziel się:

Sytuacja powodziowa, usuwanie skutków kataklizmu oraz projekt specustawy o budowie zbiorników hydrologicznych były tematami, które omówili członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział po zakończeniu spotkania, że specustawa powinna trafić do parlamentu jeszcze przed posiedzeniem Sejmu. Niektórzy szefowie partii przedstawili już swoje uwagi do niego w trakcie posiedzenie Rady i zostaną one uwzględnione w dalszych pracach.
Marszałek wyjaśnił, że uwagi zgłoszone przez część członków RBN nie miały charakteru sporu, a raczej rad, które pozwolą w czasie prac nad ustawą wyeliminować ewentualne błędy. "Nie ujawniły się żadne kontrowersje, jeśli chodzi o specustawę" - powiedział Bronisław Komorowski.
Spotkanie członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego było drugim posiedzeniem od momentu powołania tej instytucji. Pierwotnie Rada miała się zająć omówieniem wniosków ze smoleńskiej katastrofy. Z powodu powodzi w pierwszej kolejności zajęto się sprawami związanymi z tymi wydarzeniami.
W skład RBN wchodzą: premier, wicepremier, marszałkowie Sejmu i Senatu, szefowie MSZ, MON, MSWiA i BBN oraz prezesi największych partii politycznych.
Na dzisiejszym spotkaniu nie było wicepremiera Waldemara Pawlaka. W tym czasie przyjmował zagraniczna delegację z Niemiec.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)