Notowania

centrum
27.11.2008 09:33

Po serii zamachów centrum Bombaju jest opustoszałe

W Bombaju, w którym w nocy dosz

Podziel się
Dodaj komentarz

ło do serii zamachów i walk ulicznych życie zostało sparaliżowane. Ruchliwe zazwyczaj centrum indyjskiej stolicy biznesu jest opustoszałe.

W dzielnicy Colaba, która była centrum działań terrorystów pozamykane są biura i urzędy. Bezpośrednie otoczenie hoteli i biurowca, w których przetrzymywani są zakładnicy jest zamknięte. Opustoszałe ulice patroluje policja. Puste są również wagony kolei podmiejskiej dowożące normalnie do pracy tysiące ludzi. Zamknięta została bombajska giełda, nie działają szkoły i uczelnie. Mieszkańcy Bombaju boją się wychodzić z domów w obawie przed kolejnymi zamachami.

Indyjscy politycy i komentatorzy uznają nocną masakrę w Bombaju za jeden z najtragiczniejszych epizodów w najnowszej historii Indii. Coraz głośniejsze są również głosy, iż władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju oraz za zwalczanie terroryzmu okazały się po raz kolejny bezradne, dopuszczając do ataków na taką skalę.

Opozycja domaga się wprowadzenia specjalnego prawodawstwa wymierzonego w terrorystów. Władze przestrzegają jednak, że takie prawodawstwo może ograniczać swobody obywatelskie oraz demokrację.

Tagi: centrum, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz