Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
02.09.2006 16:06

Pochowani w Miednoje

Zakończyły się uroczystości w Miednoje, w szóstą rocznicę otwarcia tam cmentarza polskich oficerów, zamordowanych w 1940 roku przez NKWD. W uroczystościach wzięły udział rodziny pomordowanych oraz przedstawiciele polskich władz, w gronie tym wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn oraz komendant główny policji Marek Bieńkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wieczorem polska delegacja wyjedzie do Tweru, gdzie złoży wiązanki kwiatów przed tablicą upamiętniającą zamordowanie polskich policjantów. Zaplanowana jest też krótka wizyta w miejscowym polskim kościele.
Z ponad 22 tysięcy ofiar katyńskich, zamordowanych na rozkaz Stalina wiosną 1940 roku, znaleziono groby około 15 tysięcy. Nie wiadomo, gdzie zostało pochowanych ponad 7 tysięcy polskich oficerów przetrzymywanych w obozach jenieckich w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie. Na cmentarzu w Miednoje spoczywa ponad 6300-tu Polaków. Większość to byli policjanci więzieni w obozie w Ostaszkowie. Od 4-go kwietnia 1940-go roku przewożono ich do gmachu NKWD w Kalininie, gdzie byli rozstrzeliwani. Ich ciała chowano potem w Miednoje.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz