Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podnoszenie ciężarów - Sabina Bagińska mistrzynią Europy

0
Podziel się:
bEsAoMrp

Podnoszenie ciężarów - Sabina Bagińska - Swietłana Czrniawska

Polska sztangistka Sabina Bagińska otrzyma złoty medal mistrzostw Europy, które odbyły się w Tiranie w dniach 8 - 14 kwietnia.
Startująca w kategorii plus 75 kg Bagińska ukończyła zawody w stolicy Albanii na drugim miejscu z wynikiem 229 kg w dwuboju. Złotą medalistką - z wynikiem 255 kg - została Switłana Czerniawska.
W czwartek Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) poinformowała, że reprezentantka Ukrainy została zdyskwalifikowana na dwa lata za stosowanie niedozwolonego dopingu. Kontrola antydopingowa po zawodach w Tiranie wykazała obecność stanozololu w jej organizmie.
Czerniawska nie była jedyna zawodniczką złapaną na zabronionym wspomaganiu. Dwuletnie kary otrzymały również: brązowa medalistka w kat. 48 kg, Elena Ramona Andries (Rumunia), a także Ukrainki - Karina Żużoma, Irina Diecha i Aljona Waszina - wszystkie zostały wycofane z zawodów jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw w Tiranie.
Na niedozwolonym dopingu wpadli - i otrzymali dwuletni zakaz startów - także uczestnicy rywalizacji mężczyzn: Razvan Constantin Martin (Rumunia; brązowy medalista w kategorii 77 kg), Khezeiq Adham (Palestyna), Briken Calja (Albania), Ibrahim Hamed Khallaf (Egipt) oraz Bachram Mendibajew (Uzbekistan).

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw / bk

bEsAoMrS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)