Notowania

wiadomości
16.08.2011 18:43

Pogoda - IMGW - ciepło i słonecznie

Ciepło i słonecznie - tak zapowiadają się najbliższe dni. Grażyna Dąbrowska, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała IAR, że deszczu spodziewać się można dzisiaj tylko na krańcach wschodnich kraju. W centrum - pogodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od jutra ładna pogoda będzie w całym kraju. Grażyna Dąbrowska powiedziała, że słonecznie i bardzo ciepło będzie do czwartku. Spodziewane temperatury będą się wahać od 21 stopni Celsjusza na północy i 25 stopni na południu kraju.
W czwartek temperatura maksymalna wzrośnie do 29 stopni na południu Polski - powiedziała Grażyna Dąbrowska.
Stabilizuje się też sytuacja hydrologiczna w kraju. Marcin Dąbrowski, hydrolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedział, że nie ma ryzyka wystąpienia powodzi w tej chwili, lokalnie mogą pojawić się podtopienia tylko tam gdzie wystąpiły duże opady deszczu.
Na górskich dopływach Wisły i Odry obserwowana jest stabilizacja poziomu wód. niedługo w tych miejscach woda będzie opadać - powiedział Marcin Dąbrowski.
Kolejne załamanie pogody Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na piątek. Wtedy ponownie w kraju mogą wystąpić burze z dość intensywnymi opadami deszczu.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz