Notowania

wiadomości
28.01.2014 06:58

Pogoda: Do piątku śnieżnie i mroźno

Podziel się
Dodaj komentarz

Prognoza-śnieg-mróz

Od kilku dni pada śnieg i nadal będzie padać, co najmniej do piątku. W nocy najwięcej białego puchu spadło na Mazowszu.
"Dziś nadal śnieżnie, mroźno i wietrznie" - zapowiada Maria Waliniowska z IMGW w Warszawie. W całym kraju będzie pochmurno. miejscami może przybyć do 3-4 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna od minus 9 stopni na północnym wschodzie do minus 7 w centrum i do minus 2 stopni na krańcach południowo-zachodnich.
Cały czas silniejszy wiatr w części północno-wschodniej kraju i w rejonie Zatoki Gdańskiej . W porywach może osiągać 60 kilometrów na godzinę. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
Od piątku czeka nas ocieplenie i na południu Polski nawet dodatnia temperatura. Niestety w dużej części kraju będzie też padał marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od minus 9 stopni na wschodzie do nawet plus 2 stopni na Dolnym Śląsku.
"Takie ocieplenie powoduje to, że opady śniegu przechodzą w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz. Jest cieplej, ale mamy duże utrudnienia na jezdniach, bo będzie ślisko i również mogą ulegać uszkodzeniu linie energetyczne" - przestrzega Maria Waliniowska.
Taka pogoda ma się utrzymać co najmniej do poniedziałku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz