Notowania

mubarak
09.02.2009 15:26

Pokój w Gazie? Być może za tydzień

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak rozmawiał w Pałacu Elizejskim z prezydentem Francji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/ATEF SAFADI)

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak jest zdania, że już w przyszłym tygodniu możliwe jest doprowadzenie do porozumienia między Izraelem a palestyńskim ugrupowaniem Hamas.

Przebywający z wizytą w Paryżu Mubarak przez godzinę rozmawiał w Pałacu Elizejskim z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy'm. Zdaniem prezydenta Egiptu, w najbliższym czasie należy oczekiwać, że sytuacja w Strefie Gazy znacznie się uspokoi.

Obydwaj prezydenci rozmawiali także o sposobach odbudowania Gazy ze zniszczeń spowodowanych operacją wojska izraelskiego oraz o zaplanowanej na 2 marca w Egipcie międzynarodowej konferencji poświęconej temu zagadnieniu.

Mubarak, który z uznaniem mówił o roli Francji w procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie, zaprosił Nicolasa Sarkozy'ego do wspólnego otwarcia konferencji. Wcześniej, strona egipska sugerowała, że w konflikcie między Izraelem a Hamasem pojawiły się pozytywne oznaki - wstępie omawiano możliwość zawieszenia broni na półtora roku oraz częściowe otwarcie punktów granicznych ze Strefą Gazy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: mubarak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz