Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pokój w Gazie? Być może za tydzień

0
Podziel się:

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak rozmawiał w Pałacu Elizejskim z prezydentem Francji.

Pokój w Gazie? Być może za tydzień
(EPA/ATEF SAFADI)
bECcGXZx

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak jest zdania, że już w przyszłym tygodniu możliwe jest doprowadzenie do porozumienia między Izraelem a palestyńskim ugrupowaniem Hamas.

Przebywający z wizytą w Paryżu Mubarak przez godzinę rozmawiał w Pałacu Elizejskim z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy'm. Zdaniem prezydenta Egiptu, w najbliższym czasie należy oczekiwać, że sytuacja w Strefie Gazy znacznie się uspokoi.

Obydwaj prezydenci rozmawiali także o sposobach odbudowania Gazy ze zniszczeń spowodowanych operacją wojska izraelskiego oraz o zaplanowanej na 2 marca w Egipcie międzynarodowej konferencji poświęconej temu zagadnieniu.

bECcGXZz

Mubarak, który z uznaniem mówił o roli Francji w procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie, zaprosił Nicolasa Sarkozy'ego do wspólnego otwarcia konferencji. Wcześniej, strona egipska sugerowała, że w konflikcie między Izraelem a Hamasem pojawiły się pozytywne oznaki - wstępie omawiano możliwość zawieszenia broni na półtora roku oraz częściowe otwarcie punktów granicznych ze Strefą Gazy.

bECcGYaa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)