Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy rok
01.01.2011 09:00

Polacy przywitali Nowy Rok

Warszawiacy odśpiewali hymn Unii Europejskiej. Na wrocławskim rynku bawiło się 200 tysięcy ludzi, a w Krakowie 50 tysięcy. Niestety, Sylwester przyniósł też śmierć jednej osoby, która zginęła od wybuchu petardy. Wybuchło też kilka pożarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ercallimages/CC/Flikcr)

Zdaniem policji noc sylwestrowa upłynęła spokojniej niż w ubiegłych latach. Sporo pracy mieli jednak strażacy.

- _ Pierwszego lipca Warszawa będzie stolicą Europy - pamiętajmy o tym! _ - mówił o tym warszawiakom przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek podczas imprezy sylwestrowej na placu Konstytucji.

Buzek życzył uczestnikom zabawy dużo otwartości i życzliwości. Przypomniał, że Polska 1 lipca obejmuje przewodnictwo UE. - _ Wszystkiego dobrego dla Europejczyków! _ - powiedział na koniec, a warszawiacy odśpiewali hymn Unii Europejskiej.

Z kolei około 200 tysięcy osób przywitało Nowy Rok na wrocławskim Rynku. Jedną z największych imprez plenerowych w Polsce uświetniły występy znanych artystów, a o północy pokaz sztucznych ogni. Tymczasem na krakowskim rynku bawiło się dzisiaj w nocy około 50 tysięcy ludzi. Tuż przed północą krótkie życzenia przybyłym złożył prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski:

Niestety sylwestrowa noc przyniosła także tragiczne wydarzenie. Pod Chojnicami w województwie pomorskim jedna osoba zginęła wskutek wybuchu petardy. Chojniczanin odpalał petardę na ulicy. Strzelił sobie prosto w twarz. Zginął na miejscu.

W Pomorskiem sporo pracy miała tej nocy straż pożarna. Gaszono pożary w Gdańsku, gdzie palił się balkon, a także w budynku jednorodzinnym w Zdunach (powiat starogardzki),do którego wpadła petarda. Jeden z mieszkańców, który gasił ogień ma poparzone ręce. Płonęły też budynki gospodarskie - stodoły w powiecie człuchowskim i lęborskim. Tutaj również - na szczęście - nikomu nic się nie stało

Inspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji powiedział, że nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Minionej doby doszło do 45 wypadków drogowych, w których zginęło pięć osób, a 53 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 163 nietrzeźwych kierowców.

Tagi: nowy rok, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz