Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polak rozpoznał Mariusza N. we Francji

0
Podziel się:
bEEvZNQl

policja-poszukiwany-Mariusz N.

Polak rozpoznał poszukiwanego pirata drogowego. Mariusz N. podejrzany o śmiertelne potrącenie 13-latka wpadł w kurorcie Isola na południu Francji. Rozpoznał go inny obywatel Polski i przekazał tę informację naszej policji.
Nasi policjanci dostali wiadomość wczoraj około godziny 14. zanim Europejski Nakaz Aresztowania za poszukiwanym został upubliczniony. Francuska policja jednak szybko zatrzymała podejrzanego. Okazało się, że pirat bawił się w kurorcie od kilku dni i najprawdopodobniej spędził tam sylwestra. Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski powiedział IAR, że policja podejrzewała, że mężczyzna ukrywał się we Francji, ale nie potrafiła wskazać konkretnego miejsca. Z pomocą przyszedł przebywający w kurorcie Polak, który znał wizerunek poszukiwanego z naszych mediów.
Teraz polskie organy ścigania rozpoczęły procedurę ekstradycji, której czas trudno przewidzieć. Sokołowski podkreśla, że po wydaniu decyzji francuskiego sądu nasi policjanci będą musieli pojechać po Mariusza N. i przewieźć go do kraju i postawić przed obliczem polskiego sądu.
11 grudnia w Czarnówce koło Warszawy samochód prowadzony przez 34-letniego Mariusza N. potrącił dwoje dzieci idących wzdłuż drogi. 13-letni chłopiec poniósł śmierć. Kierujący nie udzielił pomocy i zbiegł z miejsca wypadku. Grozi mu za to kara nawet 12 lat więzienia.

IAR

bEEvZNQO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)