Notowania

wiadomości
01.01.2012 17:51

Policja - weekend sylwestrowy - wypadki

W czasie dwóch dni weekendu sylwestrowego, na drogach zginęły 23 osoby w 178 wypadkach. 207 osob zostało rannych. To zdecydowanie więcej niż w ubiegłym roku, gdy w czasie całego weekendu na drogach zginęło 13 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji radzi, aby w czasie dzisiejszych powrotów do domów bardzo uważać na drogach: cały dzien świeciło słońce, wieczorem temperatura spada i droga, która wydaje się sucha, może być w niektórych miejscach pokryta niewielką - niewidoczną - warstwą lodu.
Policja zapowiada, że wzmożone kontrole drogowe będą trwać do następnej niedzieli, bo wielu Polaków przedłużyło wyjazd sylwestrowy do kolejnego długiego weekendu. W tym czasie policja będzie kontrolować prędkość oraz eliminować z drogi tych, którzy traktują ją jako tor wyścigowy, a także będzie sprawdzać trzeźwość kierowców.
Krzysztof Hajdas zastrzega jednak, że żadne działania policji nie zastąpią rozsądku kierowców. Policjant podkreśla, że najczęstszą przyczyną wypadków jest nie tylko pogoda, ale przede wszystkim brawura kierowców, a także jazda pod wpływem alkoholu. I dodaje, że policja nie będzie pobłażliwa dla nietrzeźwych kierowców.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz