Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja rozbiła międzynarodowy gang przemytników narkotyków

0
Podziel się:
bECGembp

Policja - gang - narkotyki

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego uderzyli w międzynarodowy gang przemytników narkotyków. Przez ponad dwa lata przestępcy mogli przemycić sto kilogramów kokainy i heroiny. Narkotyki miały trafić między innymi do dealerów z nigeryjskich gangów w Skandynawii. Polscy policjanci współpracowali w tej sprawie z kolegami z Norwegii.
Izabela Niedźwiedzka - Pardela z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie mówi, że w Polsce zatrzymano trzynaście osób w tym szefa grupy przestępczej. To 43-letni Polak Piotr B. na co dzień mieszkający w Holandii. Dzięki szerokim kontaktom biznesowo-towarzyskim miał organizować transport narkotyków między innymi z Maroka, Peru i Ekwadoru do Holandii. Z Holandii towar miał trafiać do Japonii, Brazylii, na teren Skandynawii i Polski.
Członkowie gangu pochodzą z różnych krajów w tym z Polski, Rosji, Gruzji, Ukrainy i Białorusi. Człowiekiem numerem dwa w gangu był także Polak Daniel S. - 37 latek był odpowiedzialny za organizowanie kurierów w Polsce, którzy kokainę i heroinę przemycali w swoich żołądkach. Tylko na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego policja zatrzymała jedenastu kurierów, z których najmłodszy miał 20, a najstarszy 50 lat.
Prokuratura szacuje, że przez ponad dwa lata grupa mogła przemycić około stu kilogramów narkotyków - głównie kokainy i heroiny.
Piotr B. i Daniel S. usłyszeli zarzuty kierowania grupą przestępczą i przemytu, a pozostałe 11 osób udziału w takiej grupie oraz także przemytu. Jedenaście osób zostało tymczasowo aresztowanych, wobec dwóch zastosowano policyjne dozory i poręczenia majątkowe.
Za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi kara co najmniej trzech lat więzienia.

Informacyjna Agencja Radiowa

bECGembS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)