Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Politycy o wecie prezydenta do ustawy oświatowej

0
Podziel się

Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki uważa, że argumentacja prezydenta w sprawie weta do ustawy oświatowej jest niewiarygodna. Lech Kaczyński tłumaczył, że kryzys gospodarczy nie jest najlepszym okresem do przeprowadzania reformy oświaty.

bEhZwmZN

Andrzej Halicki jest zdziwiony taką decyzją. Jak tłumaczy poseł PO Lech Kaczyński jako członek rządu Jerzego Buzka akceptował ówczesną nowelizację ustawy o systemie oświaty, która prowadziła do upowszechnienia średniego szczebla wykształcenia wprowadzając gimnazja. Dlatego i tym razem - według posła Halickiego - powinien popierać objęcie spójnym systemem edukacyjnym również sześciolatki.

Z kolei Paweł Poncyljusz z PiS podziela wątpliwości prezydenta w sprawie obniżenia obowiązku szkolnego do 6 lat. Jego zdaniem, rządowe propozycje nie mają wiele wspólnego z realiami. Widać to doskonale na przykładzie Warszawy, w której wielu rodziców nie ma wyboru, jaki ma gwarantować ustawa, i są zmuszeni posłać już w tym roku swoje sześcioletnie dzieci do szkoły - tłumaczy poseł PiS.

Szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak już zapowiedział, że jego klub będzie głosował za odrzuceniem weta. Jak podkreślił w czasie kryzysu państwo tym bardziej powinno być aktywne w zakresie edukacji.

bEhZwmZP

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty jest 16 ustawą zawetowaną przez Lecha Kaczyńskiego.

bEhZwnaq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)