Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
26.02.2006 10:02

Polscy i niemieccy lekarze weterynarii naradzają się, jak zapobiec ptasiej grypie

W Crieven w Niemczech spotkali się przedstawiciele polskich i niemieckich służb weterynaryjnych. Spotkanie zorganizowano po znalezieniu - po niemieckiej stronie - w okolicach przejścia granicznego w Krajniku Dolnym martwych ptaków, zarażonych wirusem ptasiej grypy. Główny Lekarz Weterynarii ostrzega, że pojawienie się ptasiej grypy w Polsce to tylko kwestia czasu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polscy i niemieccy specjaliści spotkali się, by wypracować metody walki z wirusem rozprzestrzeniającym się wśród ptaków. Podczas narady mają zapaść także decyzje dotyczące przygranicznego Krajnika Dolnego - polskiej wsi położonej w 10 kilometrowej strefie podwyższonego ryzyka. Wczoraj niedaleko Krajnika, w okolicach niemieckiej miejscowści Schwedt przy granicy z Polską znaleziono martwe ptaki: łabędzia i dziką kaczkę. Stwierdzono u nich groźną dla człowieka odmianę wirusa ptasiej grypy H5N1.

Rozważa się możliwość czasowego zamknięcia przejścia w Krajniku Dolnym. Na razie przekraczając granicę trzeba przejść przez matę dezynfekującą, niewykluczone, że wkrótce auta będą myte środkiem odkażającym.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz