Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polscy policjanci pełnią służbę na granicy gruzińsko-osetyjskiej

0
Podziel się

Stabilizacja, normalizacja i zaufanie - pod takimi hasłami pracują w Gruzji polscy żołnierze i policjanci. 16 żandarmów i 9 policjantów pełni obowiązki obserwatorów w ramach misji Unii Europejskiej. Polacy pełnią służbę na granicy gruzińsko-osetyjskiej. Do ich obowiązków należy patrolowanie strefy konfliktu i organizowanie spotkań, które doprowadzą do trwałego pokoju w tej części Gruzji.        

bEgIkIpx

Nasi policjanci i żołnierze nie mają możliwości interweniowania w spornych przypadkach, a ich mandat nie pozwala na użycie siły. Często międzynarodowa misja Unii Europejskiej jest oskarżana przez stronę południowoosetyjską o stronniczość i stosowanie prowokacji. Polscy policjanci twierdzą, że to tylko wymysły polityków.

Mieszkańcy terenów nadgranicznych są wdzięczni naszym rodakom bo jak twierdzą - dzięki ich obecności czują się bezpieczni. Po ubiegłorocznej wojnie gruzińsko-rosyjskiej w strefie buforowej miedzy Gruzją a Osetią Południową wciąż dochodzi do zbrojnych incydentów a miejscowa ludność jest zastraszana przez uzbrojone bandy.

bEgIkIqa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)