Notowania

polska
12.07.2009 22:39

"Polska" - Karkonosze dla niepełnosprawnych

p "Polska" Karkonosze dla niepełnosprawnych

Podziel się
Dodaj komentarz

W Karkonoszach niepełnosprawni wyruszą na szlak, a niewidomi "zobaczą" najważniejsze zabytki - pisze dziennik "Polska". Według gazety, pięć karkonoskich gmin stara się o 7 milionów złotych na remont pięciu zabytkowych obiektów i przystosowanie ich dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W Jeleniej Górze, Janowicach Wielkich i Mirsku zostaną odnowione wieże widokowe, w Świeradowie-Zdroju - Czarci Młyn, a w Kowarach - sala rajców w ratuszu.
Przed każdym z zabytków staną ich makiety, które osoby niedowidzące będą mogły dotknąć oraz tablice, na których pismem Braille'a będzie opisana historia obiektu. Dodatkowo z internetu będzie można pobrać plik dźwiękowy MP3, w którym lektor powie, co widać na przykład z wieży widokowej - pisze dziennik "Polska".
Według gazety, osoby na wózkach mogą już teraz wjechać na szczyt Kopy i przejechać do Śląskiego Domu. Pracownicy wyciągu pomogą im przy wsiadaniu na krzesełka. Dziennik "Polska" pisze, że we Wrocławiu są już dwa obiekty, które mają swoje miniatury zrobione z myślą o niewidomych. To ratusz i katedra wrocławska.
W Polsce jest ok. 5 i pół milionów osób niepełnosprawnych.

"Polska"/IAR/daw/MagM

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz