Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Polska" - Religia - etyka - program szkolny

0
Podziel się:

Od września każdy uczeń, który nie chodzi na religię, musi obowiązkowo zapisać się na etykę. Minister edukacji Katarzyna Hall obiecywała, że oba przedmioty będą w szkole traktowane na równych prawach, jako zamienniki. Dziennik "Polska" ustalił jednak, że od pierwszej klasy gimnazjum aż do matury młodzież będzie się uczyć religii przez dwie godziny lekcyjne w tygodniu. Etyki - tylko przez godzinę.

Takie zapisy znalazły się w przygotowywanym właśnie rozporządzeniu o ramowych planach nauczania - w oparciu o nie powstają szkolne plany lekcji. Dyrektorzy szkół mogli też o tym przeczytać w poradnikach o ruszającej w 2009 roku reformie oświaty, które rozsyłało ministerstwo - czytamy w dzienniku "Polska".
Gazeta dodaje, że lewica już oskarża rząd Donalda Tuska o faworyzowanie szkolnej katechezy i uleganie presji Kościoła. "Wystosuję oficjalne zapytanie do ministra na najbliższym posiedzeniu Sejmu" - zapowiada w rozmowie z "Polską" Krystyna Łybacka z SLD, była minister oświaty. Równocześnie uważa, że MEN wyświadczyło Kościołowi niedźwiedzią przysługę. Jej zdaniem uczeń postawiony przed wyborem: dwie godziny religii czy jedna etyki, na pewno wybierze etykę. Obciążone nauką nastolatki, zwłaszcza przed maturą, próbują okroić czas spędzany w szkole do minimum - twierdzi Łybacka.
Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

"Polska"/IAR/kry/jp

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)