Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
30.07.2007 15:33

Polska chce być w strefie Schengen 31 grudnia

Minister spraw wewnętrznych Janusz Kaczmarek poinformował, że Polska pozytywnie przeszła testy techniczne, związane z wejściem naszego kraju do strefy Schengen. Układ z Schengen znosi kontrolę osób przekraczających granice między państwami Unii. Polska chce wejść do tej strefy 31 grudnia 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef resortu spraw wewnętrznych po powrocie z Portugalii powiedział, że jesteśmy już podłączeni do systemu Schengen, ale mamy jeszcze przed sobą testy ewaluacyjne na polskich granicach. Minister jest jednak dobrej myśli. Jego zdaniem, od przyszłego roku będziemy mogli w pełni korzystać z systemu Schengen. Jak zaznaczył, na listopadowym spotkaniu Rady Unii, na której będą obecni ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Wspólnoty, zapadnie decyzja polityczna w tej sprawie. Jeśli będzie dla naszych władz pozytywna, 31 grudnia odbędzie się już symboliczne otwarcie granic.
Janusz Kaczmarek rozmawiał w Portugalii również o organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Portugalia ma się z nami podzielić doświadczeniami z organizacji przez ten kraj mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zdaniem ministra Kaczmarka, mamy jeszcze czas na zorganizowanie tej imprezy. Jak dodał, 65-tysięczny stadion Benfici w Lizbonie został bowiem wybudowany w 2 lata. Minister zaproponował też Sebastiana Serwiaka na koordynatora do spraw bezpieczeństwa podczas Euro 2012. Serwiak jest obecnie dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz