Notowania

polska
22.07.2010 00:23

"Polska The Times" - krzyż - Jasna Góra

Krzyż sprzed Pałacu może zostać dłużej na Jasnej Górze. Wciąż nie ma decyzji o dacie przenosin krzyża - pisze "Polska The Times".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak dowiedziała się "Polska",. urzędnicy z Kancelarii Prezydenta wspólnie z organizacjami harcerskimi i warszawską kurią metropolitalną ustalali wczoraj szczegóły dotyczące tego, kiedy i w jaki sposób nastąpi przeniesienie krzyża sprzed Pałacu do kościoła świętej Anny. Możliwych jest kilka scenariuszy.
Pierwszy i najbardziej prawdopodobny to taki, aby krzyż przenieść do kościoła 4 sierpnia późnym wieczorem. Tam miałoby odbyć się przy nim całonocne czuwanie zakończone mszą o 5:30, w której uczestniczyć będą pielgrzymi z jubileuszowej 30. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Po mszy, o 7:00 rano, pielgrzymi wraz z krzyżem ruszą w drogę na Jasną Górę.
Kolejną niewiadomą jest data powrotu krzyża z Jasnej Góry. Pielgrzymka kończy się 14 sierpnia mszą o 13:00. Ale jeszcze nie zdecydowano, czy krzyż wróci do Warszawy od razu tego dnia, czy zostanie na uroczystości do 15 sierpnia i do warszawskiego kościoła powróci późnym wieczorem po uroczystościach.
"Rozpatrywana jest też inna opcja: aby krzyż został na Jasnej Górze do końca sierpnia, a do kościoła świętej Anny wrócił dopiero 1 września" - mówi "polsce" jeden z organizatorów pielgrzymki.
Dziś organizatorzy jadą do Częstochowy na spotkanie z przeorem Jasnej Góry, aby ustalić szczegóły.

IAR/Polska The Times/dj

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz