Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polskie Radio Rada Programowa

0
Podziel się:

Ukonstytuowała się nowa Rada Programowa Polskiego Radia. Przewodniczącym został kompozytor Edward Pałłasz. Na wiceprzewodniczących Rady wybrano językoznawcę profesora Jerzego Bralczyka i byłego prezesa Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego.

Licząca 15 członków Rada- w myśl ustawy- reprezentuje społeczne interesy i oczekiwania związane z działalnością programową rozgłośni.
Edward Pałłasz powiedział IAR, że Rada zanim zacznie proponować konkretne zmiany, chce się zapoznać z zawartością produkcji Polskiego Radia. Dlatego pierwsze, styczniowe posiedzenie będzie podsumowaniem i oceną tego, co w radiu jest dobre, a co słabsze, a co mogłoby być jeszcze lepsze.
Profesor Jerzy Bralczyk zaznaczył, że ważnym elementem pracy Rady będzie dbanie o misyjność programów Polskiego Radia. Dodaje, że mimo, że Rada nie ma kompetencji, by decydować o wielu sprawach, to sama dyskusja o misji może być pomocna.
W Radzie Programowej Polskiego Radia, wybranej przez Krajową radę Radiofonii i Telewizji, oprócz Edwarda Pałłasza, Jerzego Bralczyka i Krzysztofa Czabańskiego, zasiadają: Rafał Grupiński, Małgorzata Kidawa-Błońska, Edward Pałłasz, Piotr Węgleński, Maciej Wojtyszko, Teresa Bochwic, Stanisław Janecki, Henryk Cichecki, Krzysztof Knittel, Wojciech Kurdziel, Małgorzata Muzoł, Jan Poprawa i Andrzej Turski.

Kadencja Rady Programowej trwa 4 lata. Zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji członkowie Rad Programowych publicznej radiofonii i telewizji reprezentują społeczne interesy i oczekiwania związane z działalnością programową.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)