Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portugalia - zatrudnienie - sondaż

0
Podziel się

Portugalczycy oceniają, że sytuacja pracowników w ich kraju jest coraz gorsza. Zdaniem specjalistów, to dla rządu Jose Socratesa poważny sygnał, iż obywatele są coraz bardziej sfrustrowani trudną sytuacją finansową państwa.

bEgdvbJx

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez portugalski Instytut Dobrych Praktyk Pracowniczych, ponad 43 procent ankietowanych źle ocenia stosunki między pracownikami a pracodawcami. Jeszcze w styczniu negatywnie na ten temat wypowiadało się niecałe 37 procent pytanych. Zdaniem respondentów, zawodzi przede wszystkim dialog społeczny. Jak wynika z sondażu, to właśnie rozmowy z pracownikami są obecnie dla pytanych największą wartością. Na początku roku były to równość i perspektywy rozwoju.
Zdaniem komentujących wyniki sondażu ekspertów, Portugalczycy w dobie kryzysu oczekują od rządu wsparcia dialogu między pracodawcami a pracownikami. Zamiast tego, gabinet premiera Socratesa często podejmuje kontrowersyjne decyzje, które zaostrzają konflikt ze związkami zawodowymi - komentuje socjolog z Uniwersytetu Lizbońskiego, Paulo Pereira de Almeida.
Portugalia, to obok Grecji i Hiszpanii jeden z krajów, w których najbardziej widoczne są skutki kryzysu. Aby poprawić stan finansów państwa, rząd zdecydował się na bolesne cięcia, co spotyka się z protestami społecznymi.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR

bEgdvbKa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)