Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Posłowie zdecydują, jaki mamy jeść chleb

0
Podziel się

PSL chce ustawowo zakazać używania nazwy chleb dla produktów z polepszaczami.

Posłowie zdecydują, jaki mamy jeść chleb
(PAP/Tomasz Wojtasik)
bEiyiHUB

*Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą ustawowo zakazać używania nazwy _ chleb _ dla produktów z dodatkiem chemicznych polepszaczy. Sprawą zajmą się wkrótce posłowie z podkomisji zdrowia publicznego. *

Zdaniem przewodniczącego podkomisjiAleksandra Soplińskiegoz PSL, problem jest ważny, gdyż osoby, które przez wiele lat jedzą chleb na polepszaczach, są bardziej narażone na raka jelita grubego, tyją i gorzej się czują. Chleb na zakwasie natomiast zawiera błonnik oraz pałeczki kwasu mlekowego, które zapobiegają nowotworom. Jest pozbawiony toksyn pleśniowych i związków rakotwórczych, które giną w procesie fermentacji - wyjaśnia poseł Sopliński.

Pomysł PSL jest kopią francuskiego dekretu o chlebie z 1994 roku, który wprowadził rozwiązania prawne promujące prawdziwy chleb i jego producentów. W Polsce sprawę miałaby regulować ustawa o zrównoważonym rozwoju przetwórstwa spożywczego. Wprowadzałaby ona definicję chleba jako wyłącznie wyrobu na zakwasie i wymóg podawania, z czego został upieczony.

bEiyiHUD
bEiyiHVe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)