Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powoli normuje się sytuacja po awarii elektrowni

0
Podziel się:

Awaria systemowa w elektrowniach w Kozienicach i Ostrołęce jest już opanowana, jednak lokalnie przez pewien czas mogą nastąpić przerwy w dostawach prądu. Zakład Energetyczny w Białymstoku poinformował, że najważniejsi odbiorcy prądu w regionie zostali już zasileni.

bELaMUOd

W związku z awaryjnym wyłączeniem bloków w dwóch elektrowniach w wielu miejscach w kraju wystąpiły przerwy w dostawach prądu i spadki napięcia. Kłopoty z dostawami prądu są odczuwalne w całej północno-wschodniej Polsce.
Awaria pozbawiła prądu między innymi część województwa warmińsko-mazurskiego. Bez prądu nadal są między innymi Ełk, Giżycko, Gołdap, Węgorzewo i Olecko i niemal wszystkie wsie we wschodniej części województwa.
W Warszawie znaczne spadki napięcia i przerwy w dostawach energii elektycznej dotyczyły głównie Ursynowa, Mokotowa i części Śródmieścia. Najbardziej dotkliwie odczuły to duże obiekty biurowe w Śródmieściu i niektóre firmy, gdzie przestawały pracować niektóre urządzenia. Problemy miały też warszawskie tramwaje.

bELaMUOG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)