Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powóź- żywność

0
Podziel się:

Żywność zalana lub taka, która miała kontakt z zanieczyszczoną wodą, nie nadaje się do spożycia. Krystyna Rybińska z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego podkreśla, że nie można jeść produktów zawilgoconych o zmienionej barwie, smaku lub konsystencji.

Można spożywać produkty hermetycznie zapakowane, ale bardzo dokładnie należy sprawdzić konserwy i puszki przed otwarciem. Takie, które mają mają rdzawe plamy, wydęte wieczka czy są uszkodzone - trzeba wyrzucić. Również nie nadają się do jedzenia domowe przetwory w słoikach czy wekach z zalanych piwnic.

Krystyna Rybińska zwraca uwagę, że sprzęty kuchenne o porowatych powierzchniach oraz zalane drewniane deski kuchenne są siedliskiem bakterii nie nadają się do użytku i dezynfekcji. Można natomiast umyć i zdezynfekować naczynia szklane i o gładkich powierzchniach.

Ekspert z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego ostrzega, że nie można jeść owoców i warzyw z terenów dotkniętych powodzią. Żywność zanieczyszczona, spleśniała jest szkodliwa dla zdrowia. Jej spożywanie może spowodować zatrucie, a nawet śmierć.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)