Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powstała kirgiska komisja bezpieczeństwa

0
Podziel się
bEhWTtmd

Szefowa tymczasowego rządu Kirgistanu Roza Otunbajewa utworzyła komisję, która zajmie się stabilizowaniem sytuacji w kraju i przywracaniem bezpieczeństwa. Komisja ma też zbadać przebieg zamieszek, do których doszło 7 kwietnia, a także ustalić winnych mordów i grabieży oraz konfiskować broń i amunicję.
Na czele komisji stanął Ałmazbek Atambajew. W jej skład weszli zwierzchnicy organów porządkowych i siłowych - między innymi ministerstw obrony i spraw wewnętrznych oraz państwowej służby bezpieczeństwa narodowego.
Na początku kwietnia, po trwających kilka dni gwałtownych zamieszkach, opozycja uzgodniła z władzami kraju, że dotychczasowy rząd poda się do dymisji. Utworzono wtedy rząd zaufania narodowego. Na jego czele stanęła Roza Otunbajewa - liderka Partii Socjaldemokratycznej, będąca wcześniej wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych. Roza Otunbajewa była jednym z liderów tulipanowej rewolucji z 2005 roku, która wyniosła do władzy Kurmanbeka Bakijewa. Sam Bakijew uciekł z Kirgistanu na Białoruś.

bEhWTtmG
bezpieczeństwo
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)