Notowania

pożary w polsce
02.01.2013 18:03

Pożary w Polsce. Tragiczny bilans Nowego Roku

W Sylwestra i Nowy Rok straż pożarna wyjeżdżała do 2542 zdarzeń w tym aż do ponad półtora tysiąca pożarów. Zginęło w nich 7 osób a 61 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arekolek/CC/Flickr)

Pierwszy dzień 2013 roku przebił statystyki pożarowe trzech dni Bożego Narodzenia. W Sylwestra i Nowy Rok straż pożarna wyjeżdżała do 2542 zdarzeń w tym aż do ponad półtora tysiąca pożarów. Zginęło w nich 7 osób a 61 zostało rannych.

Najwięcej groźnych zdarzeń z ogniem doszło już po wybiciu północy. Straż musiała interweniować aż w 990 przypadkach, czyli o jedną trzecią więcej niż przez Wigilię i dwa dni Bożego Narodzenia - mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

W samej Warszawie w sylwestrową noc doszło do 31 pożarów w tym kilku zapaleń balkonów w wyniku nieprawidłowo wystrzelonych rac i innych materiałów pirotechnicznych.

Do najgroźniejszego pożaru doszło w Krakowie, gdzie na terenie ogródków działkowych spaliła się altana. W tym pożarze zginęły dwie osoby. Pożary z ofiarami śmiertelnymi zanotowano w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim i podlaskim .

W Opolu w Sylwestra spłonęło poddasze, dach zabytkowej karczmy. Czterdzieści osób wyszło z budynku bez szwanku. Straż uchroniła rozprzestrzenienie się pożaru na inne zabytkowe budynki.

Czytaj więcej w Money.pl
Bilans weekendu: 668 pożarów, są ofiary Jak podają strażacy, najtragiczniejsza była sobota. Tego dnia w pożarach zginęły cztery osoby, w niedzielę - trzy.
Dla nich Wigilia była tragedią. Dlaczego? Od 24 grudnia, przez trzy świąteczne dni, doszło do 651 pożarów, w których zginęło osiem osób, a 32 zostały poszkodowane.
Praca marzeń? Tłumy chętnych oblegają szkołę Tłumy młodych ludzi starają się o przyjęcie na posady w służbach mundurowych.
Tagi: pożary w polsce, pożary, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz