Notowania

wiadomości
15.03.2012 08:08

PR1-Hofman-wiek emerytalny

Prawo i Sprawiedliwość chce przekonać mieszkańców wsi do sprzeciwu wobec podwyższenia wieku emerytalnego. Taką deklarację złożył w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik partii, Adam Hofman.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł Hofman powiedział, że kluczowe w sprawie reformy jest stanowisko PSL, a to ugrupowanie waha się w tej sprawie. Dlatego PiS zamierza niebawem objazd po Polsce, podczas którego będzie przekonywał ludzi na wsi, że "wiele od nich zależy". Adam Hofman mówił, że na wsi problem późniejszego przechodzenia na emeryturę jest jeszcze bardziej dotkliwy. Mieszkańcy terenów wiejskich pracują bowiem w trudniejszych warunkach.
PiS sprzeciwia się rządowej reformie, która zakłada podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia dla mężczyzn i kobiet. Jego zdaniem, Polska powinna najpierw wypracować taki status i taki rozwój gospodarczy jak kraje Zachodu. Zdaniem posła Hofmana, są jednak inne metody dzięki którym budżet może oszczędzić. W tym kontekście wymienił proponowane przez jego partię wybór między OFE a ZUS, nowy system podatkowy, a także ściąganie podatków od tych korporacji, którzy ich nie płacą - między innymi hipermarketów. Poseł Hofman mówił, że oszczędności mógłby przynieść też podatek bankowy.
Wczoraj zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rządowej propozycji podwyższenia wieku emerytalnego. W Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski spotkał się z ekspertami i opowiedział się za jak najszybszym wprowadzeniem reformy. Przekonywał, że nie ma dla niej alternatywy.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz