Notowania

wiadomości
17.12.2013 16:00

Premier: aborcja bez zmian

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier-aborcja-gwałt-Komisja Kodyfikacyjna

Premier nie chce zmian w prawie aborcyjnym. Wbrew stanowisku Komisji Kodyfikacyjnej przy ministrze sprawiedliwości Donald Tusk zapowiedział dziś, że ani on, ani ministrowie, ani żadni członkowie partii koalicyjnych nie będą "otwierali sporu aborcyjnego".
Komisja, która zakończyła działalność we wrześniu, rekomendowała liberalizację tego prawa, sprzeciwiała się też ściganiu gwałtu z urzędu. Premier - wbrew jej stanowisku - nie będzie dokonywał zmian. Donald Tusk podkreśla, że szanuje stanowisko byłego szefa komisji, profesora Andrzeja Zolla, ale po rozważeniu wszystkich "za i przeciw" uznał, że rząd nie zmieni prawa aborcyjnego.
Premier Tusk przypomniał, że kwestionowana przez komisję nowelizacja kodeksu karnego, wprowadzająca ściganie gwałtu z urzędu, była uchwalona jednogłośnie. Dlatego sprawę uznał za rozstrzygniętą - przynajmniej do czasu gdy u władzy jest jego rząd.
Premier podkreślał dziś, że komisja jedynie przygotowuje ministrowi rozstrzygnięcia, ale nie dokonuje ich. Wcześniej z rekomendacji Komisji Kodyfikacyjnej nie skorzystało Ministerstwo Sprawiedliwości.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz