Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier dostanie 10 tys. pocztówek od kierowców

0
Podziel się:

Pocztówki zdobi fotografia kolejki samochodów.

Premier dostanie 10 tys. pocztówek od kierowców
(PAP/Leszek Szymański)

Nawet 10 tysięcy kartek z pozdrowieniami od kierowców może wpłynąć do kancelarii premiera Donalda Tuska w najbliższych dniach.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Drogowych rozdaje pocztówki na przejściach na wschodniej granicy Polski. Akcja trwa już w Medyce, późnym popołudniem rozpocznie się w Korczowej.

Na jednej stronie kartki widnieje sznur samochodów, a na odwrocie wypisane są pozdrowienia dla szefa rządu następującej treści:

| "Szanowny Panie Premierze, czy wie Pan, że zwierzęta traktowane są tutaj lepiej niż my kierowcy? Zwierzętom zagwarantowano prawo do odprawiania bez kolejki oraz do pożywiania i napojów. My musimy czekać na gorącu bez tych luksusów. Niech pan spróbuje spędzić dwie lub trzy doby w samochodzie stojącym w szczerym polu. Może nas Pan zrozumie i wreszcie nam pomoże. Prosimy niech Pan zmusi swoich ludzi do roboty, chyba mamy prawo godnie żyć i pracować. |
| --- |

Każdy z kierowców może dopisać coś od siebie i wysłać kartkę. Przewoźnicy chcą w taki sposób zwrócić uwagę rządu na dramatyczną sytuację na wschodniej granicy.

Jeżeli rząd nie podejmie konkretnych działań zapowiadają blokady przejść. Na podkarpaciu rozdanych ma być w ciągu najbliższych dni 2 tysiące kartek.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)