Notowania

premier
29.05.2009 15:01

Premier: jako jedyny kraj w Europie odnotowaliśmy wzrost gospodarczy

Premier Donald Tusk powiedział, że opublikowane przez GUS wyniki polskiej gospodarki pokazują, że ten rok powinien być dla niej "w miarę bezpieczny". Premier zwrócił uwagę, że jako jedyny kraj w Europie odnotowaliśmy wzrost gospodarczy w porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk podkreślił, że Polska, obok Grecji i Cypru jest jedynym europejskim krajem, którego gospodarka w pierwszym kwartale tego roku uzyskała dodatni wynik.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale polska gospodarka rozwijała się w tempie 0.8 procent. Z danych GUS-u wynika, że po wyrównaniu sezonowym Produkt Krajowy Brutto wzrósł w porównaniu z poprzednim kwartałem o 0.4 procent.

Donald Tusk powiedział, że "polityka odpowiedzialności za pieniądz publiczny i nieuleganie podpowiedziom histeryków i panikarzy przyniosła dobre efekty". Premier dodał, że wspólnie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim przyjął zasadę odpowiedzialności i zdrowego rozsądku.

Premier Donald Tusk dodał, że dane GUS są pierwszymi które opisują kondycję Polski w warunkach kryzysu. "Te informacje są bardzo dalekie od naszych marzeń i aspiracji przed dwóch lat" - mówił premier. Przyznał, że aspiracje Polaków, a także ambicje rządu sięgały wyżej niż wskaźniki GUS. "To były marzenia z czasów nadzwyczajnej koniunktury. które przyszło jednak realizować w czasach nieznanego od dziesięcioleci globalnego kryzysu gospodarczego" - tłumaczył premier.

Tagi: premier, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz