Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
08.09.2007 16:02

Premier na Kongresie Wsi Polskiej

Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że należy zrobić wszystko, aby zmniejszyć różnice w życiu na wsi i w mieście. Dodał, że podział dóbr dla polskiej wsi musi być sprawiedliwy. Na Kongeresie Wsi Polskiej w Wierzchosłowicach premier podkreślił, że taki cel musi sobie stawiać każda uczciwa polska władza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński powiedział też, że należy zabiegać o renegocjacje warunków w Brukseli dotyczących polskich rolników. Podkreślił, że polska wieś ze swoją pracowitością i czystymi glebami jest szansą nie tylko dla Polski, ale i dla Europy. Chodzi o zdrową żywność. Premier dodał, że każdy polski rząd musi nieustannie przekonywać o tym Brukselę. "Dlatego trzeba twardo zabiegać o to, żeby to co zostało postanowione ze szkodą dla polskiej wsi zostało naprawione" - powiedział. Premier obiecał, że PiS będzie walczyć o to, by polska wieś mogła produkować dużo więcej zdrowej żywności.
Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego należy zbudować aparat państwowy, który potrafiłby dobrze wykonywać wolę instytucji demokratycznych, które służyłyby obywatelom, i byłyby dla obywateli. Dodał, ze takie właśnie zadania stawia sobie PiS.
Na Kongresie Wsi Polskiej, zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość uczestniczy kilkuset zwolenników tej partii, m.in. z NSZZ "S" Rolników Indywidualnych, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów oraz PSL "Piast" Zdzisława Podkańskiego.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz