Notowania

premier
04.08.2010 11:55

Premier przedstawił informację o finansach

       Szef rządu zadeklarował, że jesienią przedstawione zostaną reformy strukturalne dotyczące między innymi deregulacji i zmian w administracji. Donald Tusk przedstawił w Sejmie informację o stanie finansów państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
   Premier wskazywał, że zmiana stawek VAT oznacza, oprócz podwyżek, także obniżkę obciążeń dotyczących podstawowych produktów żywnościowych - z 7 do 5 procent. Pozostałe stawki - na żywność nieprzetworzoną - wzrosną z 3 do 5, na inne produkty z 7 do 8 procent lub z 22 do 23 procent.
   Szef rządu stwierdził, że obecne propozycje rządu w zakresie budżetu wystarczają, aby przeprowadzić Polskę przez kryzys. Dodał, że w jego przekonaniu droga, którą proponuje rząd, nie spodoba się opozycji ani ekspertom, którzy - jak stwierdził - "na cudzy koszt chcą przeprowadzać swoje eksperymenty".
   Według przyjętego wczoraj przez rząd Wieloletniego [Planu Finansowego](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/plan-finansowy-przygotowanie-i-wskazniki,115,0,2422643.html) podwyższony zostanie [podatek VAT](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/podatek-vat,223,0,2418655.html), tempo wzrostu gospodarczego w ciągu dwóch lat ma sięgnąć blisko 5 procent przy niskiej inflacji, a dług publiczny ma oscylować blisko 55 procent PKB, ale nie przekraczać tego progu oszczędnościowego.
Tagi: premier, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz