Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Węgier przegrał z kryzysem. Będzie dymisja?

0
Podziel się

Ferenc Gyurcsany proponuje sformowanie nowego rządu na czas recesji gospodarczej.

Premier Węgier przegrał z kryzysem. Będzie dymisja?
(EPA/PAP)
bCYkZDOt

Węgierski premier Ferenc Gyurcsany zaproponował sformowanie nowego rządu, który pokierowałby krajem w czasie głębokiej recesji gospodarczej.

_ - Jeżeli jestem jedyną przeszkodą, jestem gotów natychmiast ją wyeliminować _ - zapowiedział Gyurcsany. Jarosław Giziński, hungarysta oraz szef działu zagranicznego _ Newsweeka Polska _, uważa, że powodem zapowiedzi dymisji jest niewielka popularność premiera.

Według niego większość społeczeństwa węgierskiego rząd Ferenca Gyurcsany'a doprowadził do poważnych kłopotów ekonomicznych. Dodał, że Węgry są w gorszej sytuacji niż inne kraje Europy Środkowej, a popularność premiera jest znacznie niższa niż jego partii.

bCYkZDOv

Zdaniem Jarosława Gizińskiego, w przypadku dymisji rządu powinien jak najszybciej powstać ponadpartyjny gabinet techniczny, którego celem byłaby walka z załamaniem gospodarczym.Premier Węgier powiedział na kongresie Węgierskiej Partii Socjalistycznej, że do zarządzania sytuacją kryzysową potrzebna jest szeroka koalicja i polityczna wola. Dodał, że nie chce być przeszkodą w walce z kryzysem finansowym, zaś Węgry potrzebują silnych, stabilnych rządów oraz odpowiedzialnej opozycji.

bCYkZDOW
KOMENTARZE
(0)