Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent chce wrócić do zakazu zakrywania twarzy

0
Podziel się
bEpNYixx

Prezydent-ustawa o zgromadzeniach-zakrywanie twarzy

Prezydent Bronisław Komorowski chce powrócić do dyskusji o zakazie zakrywania twarzy. W jego ocenie tylko w uzasadnionych przypadkach w czasie demonstracji można dopuszczać taką możliwość. W tej sprawie prezydent chce wystąpić z nowelizacją ustawy o zgromadzeniach.
Jak tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową dyrektor biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska Wieczorek, prezydent chce żeby nie powtórzyła się sytuacja z Marszu Niepodległości.
"Te bulwersujące obrazy pokazały, że temat bezpieczeństwa jest nadal aktualny. To też kwestia odpowiedzialności za wybryki i czyny chuligańskie - dlatego trzeba wrócić do tego tematu - mówi Joanna Trzaska Wieczorek.
Zdaniem prezydenta to organizator powinien przekonać władze samorządowe, że zakrywanie twarzy w czasie manifestacji jest konieczne - wyjaśnia. Organizator może powoływać się na przykład na określone wartości czy treści, jakie niesie ze sobą demonstracja.
Prezydent chce także dać większe uprawnienia władzom samorządowym co do ustalania trasy przebiegu manifestacji. Bronisław Komorowski zapowiada, że w trybie pilnym chce wrócić do prac nad nowelizacją ustawy o zgromadzeniach.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpNYiya
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)