Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Indonezji w Polsce

0
Podziel się
bEqECnTV

Indonezja - prezydent - wizyta

Od wczoraj jest w Polsce, oficjalną wizytę rozpoczyna dziś (04.09) - prezydent Indonezji Susilo Bambang Yodhoyono (czyt. judojono). Indonezja zaliczana jest do grupy azjatyckich tygrysów, nic więc dziwnego, że dla nas jest to ważny kraj nie tylko ze względu na potencjał polityczny, ale i gospodarczy.
Minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że stronie polskiej zależy na tym, aby w czasie wizyty zintensyfikować kontakty polityczne i współpracę gospodarczą. "Zależy nam bardzo, z jednej strony na ożywieniu dialogu politycznego po to, by nadać tym stosunkom nowy impuls we współpracy dwustronnej", mówił minister. Dodał, że główny nacisk będziemy jednak kłaść na poszukiwanie nowych kierunków w kontaktach gospodarczych.
Minister Sokołowski podkreślił, że najbardziej interesującymi obszarami współpracy są sektor wydobywczy, rolno-spożywczy, zielone technologie, odnawialne źródła energii, transport i sektor zbrojeniowy. Od ponad 10 lat Indonezja utrzymuje stały wzrost gospodarczy średnio na poziomie 6 procent PKB. Według szacunków Banku Światowego, do 2030 roku ma szansę stać się szóstą, siódmą gospodarką świata.
W Warszawie prezydent Indonezji spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowski, premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem. Wieczorem Bronisław Komorowski wyda oficjalny obiad na cześć swojego gościa. Z Warszawy Susilo Bambang Yodhoyono uda się na szczyt G-20 do Petersburga.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEqECnUy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)