Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
16.07.2009 16:21

Prezydent poparł apel polityków do prezydenta Baracka Obamy

Prezydent Lech Kaczyński popiera postulaty byłych prezydentów, premierów i ministrów  dawnego bloku wschodniego. Ameryka nie może zapomnieć o Europie Środkowej, musi prowadzić zdecydowaną i opartą na wartościach politykę wobec Rosji, a sprawa tarczy antyrakietowej to test wiarygodności Waszyngtonu - piszą do Baracka Obamy m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Vaclav Havel.

Podziel się
Dodaj komentarz

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej, Lech Kaczyński wsparł apel, by Ameryka nie zapominała o sprawdzonych sojusznikach z Europy Środkowej i Wschodniej. Jak podkreślił, może to bowiem grozić zaprzepaszczeniem osiągnięć ostatnich 20 lat.

Prezydent zaznaczył, że do wielu krajów naszego regionu wróciła wolność, nie tylko za sprawą woli ujarzmionych narodów, ale też sprzyjającej sytuacji międzynarodowej, na którą Stany Zjednoczone miały ogromny wpływ. "Razem w rodzinie wolnych, demokratycznych państw budowaliśmy swą przyszłość. Stany Zjednoczone są dziś naszym partnerem strategicznym."- napisał Lech Kaczyński.

W ocenie prezydenta, sojusz ten przechodzi poważną próbę, być może najtrudniejszą od upadku komunizmu. Jak czytamy w oświadczeniu prezydenta, państwa europejskie, w tym Polska zmagają się z nowymi wyzwaniami - kryzysem gospodarczym i wykazującą się ekspansywnością polityką rosyjską. By te zagrożenia przezwyciężyć, potrzebna jest międzynarodowa solidarność i współpraca.- podkreślił Lech Kaczyński.

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz